SAMSUNG UE55D8000 55 Full HD LED 3D TV .
Loaded with exciting features and delivering a stunning picture, the Samsung UE55D8000 55" Full HD LED 3D TV is sure to revolutionise your home entertainment experience!
Take your entertainment to a new dimension
Once coupled with a device such as a 3D Blu-ray player or 3D game console, you can enjoy breathtaking stereoscopic viewing on the UE55D8000 55" Full HD LED 3D TV, whether you`re taking in a movie or playing the latest 3D game. The Samsung UE55D8000 can convert your 2D content into 3D as well, so you can add extra dimension to your existing movie collection! A pair of lightweight 3D glasses is supplied with the TV.
Smarten up your television
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
Popular
CALL 07588442227 24/7 Relisys TELEVISION RLT1730TV-RU(s) 17" LCD Monitor with built in Anologue TV Tuner In perfect working ord...
Technika 15.4" HD ready LCD TV with built in Freeview for sale. Originally was 93. Includes remote (batteries included), and cables. I...
42 inch FULL HD LED TV FROM LG MAKE. BRAND NEW BOXED LCD with LED backlight TV: Television picture quality: Full HD1080p displ...
72 inch Video Glasses Eyewear Mobile Theater Virtua Watch vedio with iPod, MP4,MP5, PMP, DVD,usb. multimedia Players Play games w...